Shiner Businessmen's Club

26th ANNUAL
SHINER AREA BIG BUCK CONTEST
FINAL 2007-2008 STANDINGS
( as of 23 Jan 2008 )

Final 2013 Results20122011201020092008 • 2007 • 20062005200420032002200120001999
Big Buck Home Page



BEST BUCKS IN EACH OF THE FIVE COUNTIES
( * BEST BUCK CURRENT LEADER * )

GONZALES COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 GONZALES * JAMES GRAY * Click to view photo GONZALES 12 20 11 5/8 4 7/8 48 1/2
2 GONZALES BRIAN JUREK Click to view photo GONZALES 12 20 1/2 10 1/8 4 1/4 46 7/8
3 GONZALES GARY BROWN JR.   HOUSTON 12 18 3/8 12 4 1/8 46 1/2
4 GONZALES DR. COMMIE HISEY Click to view photo GONZALES 8 22 12 4 1/4 46 1/4
5 GONZALES GARRY SOEFJE Click to view photo SEALY 12 19 1/8 9 7/8 4 3/8 45 3/8

COLORADO COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 COLORADO SHAWN JANDA Click to view photo WEIMAR 11 18 3/4 8 7/8 4 3/4 43 3/8
2 COLORADO CARL KLOESEL   WEIMAR 10 18 10 4 3/4 42 3/4
3 COLORADO AARON GROHMANN Click to view photo TEMPLE 9 17 3/4 9 1/2 5 1/4 41 1/2
4 COLORADO WAYNE ZIMMERHANZEL Click to view photo COLUMBUS 9 16 1/2 10 1/4 5 40 3/4
5 COLORADO JOSHUA FEIL Click to view photo SAN ANTONIO 11 17 7/8 7 1/4 4 1/4 40 1/4

DEWITT COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 DEWITT RONNIE BIEHUNKO JR. Click to view photo YOAKUM 8 19 1/8 12 7/8 4 5/8 44 5/8
2 DEWITT JEREMY BLUDAU Click to view photo HALLETTSVILLE 10 19 3/8 9 3/8 4 7/8 43 5/8
3 DEWITT DR. LARRY FRANKE Click to view photo KARNES CITY 12 16 3/4 9 5 42 3/4
4 DEWITT DUANE FOJTIK Click to view photo MOULTON 10 18 1/8 9 1/2 3 3/4 41 3/8
5 DEWITT MORRIS HANKE III Click to view photo VICTORIA 9 17 3/8 10 3/8 3 7/8 40 5/8

LAVACA COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 LAVACA HARVEY DROZD   HALLETTSVILLE 9 18 1/8 9 1/8 3 5/8 39 7/8
2 LAVACA RHONDA S. JANAK   HALLETTSVILLE 10 16 3/8 8 1/2 4 1/2 39 3/8
3 LAVACA DONALD MOTAL Click to view photo HALLETTSVILLE 9 16 7/8 9 3/8 3 7/8 39 1/8
4 LAVACA THOMAS MOTAL Click to view photo MOULTON 10 17 3/8 7 3/8 4 1/8 38 7/8
5 LAVACA MARTIN BOEHM SR. Click to view photo SHINER 8 17 5/8 8 7/8 3 3/4 38 1/4

FAYETTE COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 FAYETTE LUKE MEINARDUS Click to view photo FAYETTEVILLE 10 19 1/8 12 1/4 4 5/8 46
2 FAYETTE ROYCE FRIEMEL Click to view photo LA GRANGE 12 17 3/4 11 5/8 4 1/8 45 1/2
3 FAYETTE RODNEY BROWN   LA GRANGE 10 20 1/4 8 3/4 5 1/4 44 1/4
4 FAYETTE DONNIE WRIGHT Click to view photo SCHULENBURG 8 21 8 3/4 5 1/2 43 1/4
5 FAYETTE GRANT MULHOLLAND   FLATONIA 8 17 3/8 10 3/8 6 1/4 42

BEST OF THE REST
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 GONZALES GARLAND DENTER Click to view photo GONZALES 8 18 7/8 13 1/2 4 1/2 44 7/8
2 GONZALES WILLIE SIMPER Click to view photo GONZALES 9 21 3/8 10 1/4 4 44 5/8
3 GONZALES GARY SHOCK Click to view photo GONZALES 9 20 7/8 9 7/8 4 3/8 44 1/8
4 GONZALES CHARLES ROCHESTER Click to view photo GONZALES 12 15 5/8 10 7/8 5 1/2 44
5 GONZALES MIKE MENDEL Click to view photo COST 11 19 5/8 8 1/2 4 3/4 43 7/8
6 GONZALES JIM TURK Click to view photo GONZALES 10 18 5/8 10 3/4 4 43 3/8
7 GONZALES JARID BOEHM Click to view photo GONZALES 11 17 11 3/4 3 5/8 43 3/8

TEXAS OPEN - NORTH ZONE
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 EDWARDS MIKE RUCKA Click to view photo EAGLE LAKE 12 21 5/8 11 1/4 5 49 7/8
2 PECOS COY SUNDERMAN Click to view photo BASTROP 12 18 7/8 11 1/4 6 1/4 48 3/8
3 GUADALUPE ROGER KOEHLER   SEGUIN 10 20 10 3/4 4 3/8 45 1/8

TEXAS OPEN - SOUTH ZONE
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 MAVERICK FRANK A. WOJTEK Click to view photo RICHMOND 10 22 1/8 16 7/8 5 3/4 54 3/4
2 MAVERICK KEVIN WOJTEK Click to view photo RICHMOND 12 25 3/4 8 1/2 5 1/4 51 1/2
3 DIMMIT JEFF TRILCEK   SEGUIN 11 25 7/8 9 1/4 4 5/8 50 3/4

17 & UNDER YOUTH DIVISION
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 GONZALES ETHAN MENDEL Click to view photo COST 8 22 1/2 9 1/2 4 44
2 GONZALES KENNETH HANKE JR Click to view photo GONZALES 8 21 10 3/8 4 43 3/8
3 DEWITT RUSTIN HEGER Click to view photo LA GRANGE 9 19 3/4 9 3/4 4 1/2 43
4 GONZALES BRAXTON ZELLA Click to view photo GONZALES 10 16 11 1/4 4 1/4 41 1/2
5 FAYETTE RYON MCCRARY Click to view photo MULDOON 9 16 1/4 11 1/4 4 3/8 40 7/8

Other photos from this year:
RUSSELL SCHRIENER, Seguin (Frio County), 19-pointer, 50 5/8 total score ... Click to view photo
GLORIA KOSTELNIK, Hallettsville (Maverick County), 11-pointer, 49 1/2 total score ... Click to view photo
TOMMY GUTHMAN, Lissie (Edwards County), 11-pointer, 44 7/8 total score ... Click to view photo
GARY SUTTON, Shiner (Gonzales County), 8-pointer, 43 1/8 total score ... Click to view photo
TINKER BROWN, Gonzales (Gonzales County), 11-pointer, 42 3/4 total score ... Click to view photo
ALFRED WALPOLE, Shiner (Gonzales County), 8-pointer, 42 3/4 total score ... Click to view photo
RONNIE MAYBERRY, Shiner (Gonzales County), 11-pointer, 42 5/8 total score ... Click to view photo
MARK DORNBURG, Victoria (Gonzales County), 10-pointer, 42 1/8 total score ... Click to view photo
HENRY NIETO, Schulenburg (Fayette County), 12-pointer, 41 5/8 total score ... Click to view photo
TRISTAN POHLER, Shiner (Gonzales County), 10-pointer, 41 1/2 total score ... Click to view photo
TEDDY BEHRENS, Gonzales (Gonzales County), 8-pointer, 41 1/4 total score ... Click to view photo
LEA BRZOZOWSKI, Gonzales (Gonzales County), 9-pointer, 40 3/4 total score ... Click to view photo
MATTHEW WESSELS, Columbus (Colorado County), 9-pointer, 40 1/4 total score ... Click to view photo
DONNA KOZELSKY, Flatonia (Dewitt County), 8-pointer, 40 1/4 total score ... Click to view photo
MARK HENNEKE, Cuero (Dewitt County), 12-pointer, 39 7/8 total score ... Click to view photo
JAMES CHOMOUT, Yoakum (Dewitt County), 10-pointer, 39 5/8 total score ... Click to view photo
NEIL HENZE, Dripping Springs (Gonzales County), 9-pointer, 39 3/8 total score ... Click to view photo
ALVIN JENDRZEY, Cuero (Dewitt County), 9-pointer, 39 total score ... Click to view photo
SHAELYN MALATEK, Gonzales (Gonzales County), 8-pointer, 38 5/8 total score ... Click to view photo
BEN BARBORAK, Gonzales (Gonzales County), 10-pointer, 38 1/8 total score ... Click to view photo
DAVID MUEHLSTEIN, Shiner (Gonzales County), 6-pointer, 38 1/8 total score ... Click to view photo
JASON WENDEL, Meyersville (DeWitt County), 10-pointer, 37 7/8 total score ... Click to view photo
TANNER HELWEG, Seguin (Lavaca County). 10-pointer, 37 7/8 total score ... Click to view photo
DARRELL KUTAC, Hallettsville (Lavaca County), 9-pointer, 37 3/4 total score ... Click to view photo

NOTE: you must disable any popup blockers to view photos


Last Updated on 01/14/2008



http://www.shinerbigbuck.com/final07.htm

Shiner Businessmen's Club
P.O. Box 101, Shiner, TX 77984
Phone: (361) 594-2941   •   FAX: (361) 594-2349
E-Mail: info@shinerbigbuck.com

Big Buck Home Page | Return to Shiner Home Page


©  Copyright BaerCom - Shiner, Texas