Shiner Businessmen's Club

25th ANNUAL
SHINER AREA BIG BUCK CONTEST
FINAL 2006-2007 STANDINGS
( as of 26 Jan 2007 )

Final 2015 Results20142013201220112010200920082007 • 2006 • 2005200420032002200120001999
Big Buck Home Page



BEST BUCKS IN EACH OF THE FIVE COUNTIES
( * BEST BUCK CURRENT LEADER * )

GONZALES COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 GONZALES JAMES GRAY Click to view photo GONZALES 8 19 1/2 12 1/4 4 1/4 44
2 GONZALES DAVID KUNTSCHIK Click to view photo GONZALES 8 19 1/2 11 1/2 4 1/8 43 1/8
3 GONZALES DR. COMMIE HISEY Click to view photo GONZALES 10 16 1/2 12 1/2 3 3/4 42 3/4
4 GONZALES DON MAEKER   FLATONIA 9 19 5/8 9 1/2 4 1/4 42 3/8
5 GONZALES MITCHELL HARDCASTLE Click to view photo GONZALES 11 18 3/4 8 1/4 4 1/8 42 1/8

COLORADO COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 COLORADO TODD RADKE Click to view photo HOUSTON 11 17 1/4 11 1/4 4 3/4 44 1/4
2 COLORADO DOUG STEHLING   AUSTIN 12 17 9 4 1/2 42 1/2
3 COLORADO CARL KLOESEL   WEIMAR 10 17 1/4 10 1/8 4 1/4 41 5/8
4 COLORADO MARGARET PHELPS   COLUMBUS 9 17 1/2 8 3/4 4 3/4 40
5 COLORADO DOUG WESSELS Click to view photo COLUMBUS 10 18 3/4 7 4 1/4 40

DEWITT COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 DEWITT * JOHNNY BLACKWELL *   CUERO 11 21 1/4 8 7/8 3 3/4 44 7/8
2 DEWITT KENNETH TAM JR.   YORKTOWN 13 16 3/4 9 5 43 3/4
3 DEWITT RANDY JANAK Click to view photo GOLIAD 8 20 11 3/8 4 3/8 43 3/4
4 DEWITT RONNIE BIEHUNKO SR.   YOAKUM 8 20 3/4 9 1/8 3 1/2 41 3/8
5 DEWITT BRENT MICA Click to view photo EAST BERNARD 10 17 1/8 9 1/4 4 1/4 40 5/8

LAVACA COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 LAVACA GARY MUCALA Click to view photo YOAKUM 11 16 1/4 9 1/2 4 5/8 41 3/8
2 LAVACA JASON GRAHMANN   YOAKUM 9 19 3/4 7 1/4 4 40
3 LAVACA MARCUS DEMEL Click to view photo SCHULENBURG 11 15 1/2 9 1/4 3 7/8 39 5/8
4 LAVACA JAMES BAHSE   WEIMAR 11 17 1/4 6 1/2 4 3/4 39 1/2
5 LAVACA DEVEN NELSON   CAT SPRING 10 16 3/8 8 3 7/8 38 1/4

FAYETTE COUNTY
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 FAYETTE BLAKE HEGER Click to view photo WEIMAR 12 18 7 1/2 4 1/4 41 3/4
2 FAYETTE WADE MOZISEK   LA GRANGE 10 17 9 1/2 4 1/2 41
3 FAYETTE RICHARD WESSELS Click to view photo COLUMBUS 8 19 3/4 8 1/4 4 1/4 40 1/4
4 FAYETTE WESTON MOZISEK   LA GRANGE 12 17 1/2 7 3 3/4 40 1/4
5 FAYETTE KEVIN ULRICH   BASTROP 10 17 3/4 7 3/4 3 3/4 39 1/4

BEST OF THE REST
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 GONZALES PAM MALIK Click to view photo VICTORIA 8 19 1/2 9 7/8 4 5/8 42
2 GONZALES RYAN MACHACEK Click to view photo SHINER 10 17 7/8 9 4 5/8 41 1/2
3 GONZALES SCOTT PAKEBUSCH   YOAKUM 8 21 1/4 8 7/8 3 3/8 41 1/2
4 GONZALES EDWARD HOLDRIDGE   MAGNOLIA 8 17 3/8 11 1/2 4 40 7/8
5 GONZALES WILLIAM SLAID   HOUSTON 7 19 5/8 10 4 40 5/8
6 GONZALES GARY KURTZ   SHINER 8 19 7/8 9 3 3/4 40 5/8
7 GONZALES JARRID BOEHM Click to view photo GONZALES 7 18 1/4 11 1/4 3 7/8 40 3/8

TEXAS OPEN - NORTH ZONE
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 EDWARDS RUDY ROZNOVSKY   MOULTON 10 24 5/8 8 3/4 4 3/8 47 3/4
2 KINNEY DIANE CONNELL Click to view photo GONZALES 12 20 1/4 10 1/2 4 7/8 47 5/8
3 VICTORIA ERVIN BLUDAU JR.   HALLETTSVILLE 10 20 1/4 10 5/8 4 1/4 45 1/8

TEXAS OPEN - SOUTH ZONE
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 MAVERICK DANNY JANECKA II Click to view photo FLATONIA 16 25 1/8 9 3/4 5 1/8 56
2 LA SALLE JASON WAUSON Click to view photo SHINER 12 22 3/8 9 1/8 5 3/4 49 1/4
3 MAVERICK ANDY CHAPMAN   HALLETTSVILLE 12 21 3/8 11 1/8 4 3/4 49 1/4

17 & UNDER YOUTH DIVISION
# COUNTY NAME PHOTO HOMETOWN POINTS SPREAD LONGEST TINE RT-ANTLER CIRC TOTAL
1 GONZALES CALEB VALCHAR   SCHULENBURG 9 18 10 5/8 4 1/2 42 1/8
2 GONZALES ROSS HENDERSHOT Click to view photo GONZALES 8 19 7/8 10 7/8 3 3/8 42 1/8
3 FAYETTE BRET MEINARDUS Click to view photo FAYETTEVILLE 10 18 8 1/4 4 1/4 40 1/2
4 DEWITT RYON MCCRARY Click to view photo MULDOON 9 17 3/4 9 7/8 3 3/4 40 3/8
5T GONZALES A.J. FINK Click to view photo COST 7 17 1/4 12 3 7/8 40 1/8
5T GONZALES BEN MERCER Click to view photo CUERO 11 15 7/8 9 3/8 3 7/8 40 1/8

Other photos from this year:
LANE JANECKA, Flatonia (Maverick Country), 10-pointer, 45 3/4 total score ... Click to view photo
FRANK BLUDAU JR., Hallettsville (Goliad County), 12-pointer, 42 3/8 total score ... Click to view photo
LARRY MERCER, Gonzales (Gonzales County), 9-pointer, 40 1/4 total score ... Click to view photo
KACEY LINDEMANN, Gonzales (Gonzales County), 8-pointer, 40 1/8 total score ... Click to view photo
CARLY FILLIP, Cuero (Gonzales County), 8-pointer, 40 total score ... Click to view photo
PETER FITZGERALD, Houston (Colorado County), 10-pointer, 39 7/8 total score ... Click to view photo
BARRY BOOTHE, Gonzales (Gonzales County), 8-pointer, 38 3/8 total score ... Click to view photo
STEPHANIE JUREK, La Grange (Fayette County), 9-pointer, 36 1/4 total score ... Click to view photo

NOTE: you must disable any popup blockers to view photos

Last Updated on 01/26/2007



http://www.shinerbigbuck.com/final06.htm

Shiner Businessmen's Club
P.O. Box 101, Shiner, TX 77984
Phone: (361) 594-2941   •   FAX: (361) 594-2349
E-Mail: info@shinerbigbuck.com

Big Buck Home Page | Return to Shiner Home Page


©  Copyright BaerCom - Shiner, Texas